Sipsa Filaha

14 – 17.03.2022

Algier, Algieria

SIPSA to największe targi sektora produkcji rolno-spożywczej w Algierii, stąd bogata w tej dziedzinie oferta polskich firm winna trafić w zapotrzebowanie algierskich przedsiębiorców szukających sprawdzonych produktów i rozwiązań technologicznych. Polskie produkty i wyroby cieszą się w Algierii uznaniem; docenia się ich wysoką jakość za niewygórowaną cenę. Rozwój rolnictwa w Algierii mający na celu ograniczenie importu żywności i płodów rolnych, to jeden z najważniejszych priorytetów władz, na który od lat przeznacza się ogromne środki. Powoduje to stale rosnący popyt na maszyny, urządzenia i technologie wykorzystywane w rolnictwie i przetwórstwie. Wywodzące się od francuskich targów SIMA, algierskie SIMA SIPSA zostały połączone z targami FILAHA, powodując wzrost ich znaczenia. W edycji 2018 udział wzięło 550 wystawców.

Nigeria agro / Agro Tech Nigeria

22 – 24.03.2022

Lagos, Nigeria

Nigeria, będąca siódmym pod względem liczby ludności krajem na świecie, jest obecnie określana jako rynek perspektywiczny, gdzie władze stawiają duży nacisk na rozwój i innowacje. Warto już teraz pomyśleć o wkroczeniu do kraju, gdzie zasoby ziemi uprawnej, bogactw naturalnych, sprzyjający klimat i pozycja geopolityczna gwarantują duże możliwości wzrostu. Potencjał tego kraju dostrzegło już Niemieckie Towarzystwo Rolnicze (DLG – targi Agritechnika Hannover), które zaangażowało się w organizację imprezy – stąd do targów Nigeria agro zostało dodane logo AGRO TECH.

Agritechnica Asia

25 – 27.05.2022

Bangkok, Tajlandia 

Największe i najbardziej popularne w Azji Południowej targi maszyn rolniczych odpowiednik europejskiej Agritechniki. Odbywając się w Bangkoku, w Tajlandii, swoim zasięgiem obejmują całą Azję, ze szczególnym uwzględnieniem Południowej jej części, Indii, Chin i Wietnamu. W dni targowe wystawcy nie tylko będą mieli kontakt z ogromną liczbą profesjonalnych zwiedzających, ale również będą uczestnikami doskonałego programu Hosted Buyers. 

Horti Asia

25 – 27.05.2022

Bangkok, Tajlandia 

Towarzysząca wyżej wspomnianym targom Agritechnica Asia, Horti Asia skupia się na uprawie roślin, warzyw i owoców, ze szczególnym uwzględnieniem uprawy szklarniowej. 

Ethiopia agro / Agro Tech Ethiopia

09 – 11.06.2022

Addis Ababa, Ethiopia

Etiopia jest liderem regionalnym i jednym z głównych partnerów Polski w Afryce Wschodniej. Kraj ten bardzo szybko się rozwija, a rządowe i prywatne jednostki przemysłowe wykazują aktywne zainteresowanie technologiami produkcji spożywczej z krajów rozwiniętych, naszymi maszynami oraz sprzętem rolniczym i przerobowym. Niemcy już wprowadzają na rynek Etiopii swoje produkty. By jeszcze bardziej wspierać rozwój rolnictwa w Afryce, w organizację targów Ethiopia agro zaangażowało się Niemieckie Towarzystwo Rolnicze (DLG), które ma na swoim koncie organizację tak wielkich targów, jak Agritechnika w Hanoverze – stąd do naszych afrykańskich imprez zostało dodane logo AGRO TECH.

Iran agro

17 – 20.06.2022

Teheran, Iran

Iran agro – ponad 1200 wystawców z Iranu i z całego świata zbiera się od lat w czerwcu na tych targach. To tutaj kwitnie regionalny biznes, to tu rozwijają się i są wdrażane nowe technologie rolnicze stosowane w tej części świata. Impreza jest co roku wspierana i odwiedzana przez Ministerstwo Rolnictwa Iranu.

Agrofarm India, Dairy Livestock & Poultry Expo India

Agrofarm India, Dairy Livestock & Poultry Expo India

09 – 11.09.2022

Gandhinagar, Indie 

Indie wraz z Chinami są najszybciej rozwijającą się dużą gospodarką na świecie. Ogromną potrzebę rozwoju odczuwa również sektor maszyn rolniczych i hodowli zwierząt. Możliwość zaistnienia na rynku oferują największe o tej tematyce międzynarodowe targi Agrofarm India, które co roku odwiedza ok. 125 000 profesjonalistów. 

Saudi Agriculture/ Targi Gospodarki Rolniczej i Wodnej

17 – 20.10.2022

Rijad, Arabia Saudyjska

Saudi Agriculture – Rynek rolniczy Arabii Saudyjskiej rozwija się najszybciej spośród wszystkich krajów Zatoki Perskiej. Królestwo chętnie inwestuje w zagraniczne pola uprawne i podejmuje współpracę z przedstawicielami regionów rolniczych klimatu umiarkowanego, zabezpieczając w ten sposób swoich mieszkańców. Targi Saudi Agriculture stanowią zaproszenie do biznesu dla europejskich reprezentantów tego sektora, którzy posiadają warunki upraw, jakich Arabia Saudyjska nie jest w stanie osiągnąć. Impreza jest największą tego typu w regionie, a odbywa się od 1981 roku. Od edycji 2018 towarzyszą im, oprócz Saudi Agrofood i Saudi Pack, targi Saudi Aquaculture.

Agri-Food Tech Expo Asia / Międzynarodowe Targi Technologii spożywczych i rolniczych

26 – 28.10.2022

Singapur, Singapur 

Impreza zaprojektowana pod kątem nowych potrzeb kraju, który poszukuje technologii dla zoptymalizowanego rolnictwa, hodowli i produkcji żywności

Agroworld Kazakhstan/ Międzynarodowe Centralno-Azjatyckie Targi Rolnicze

02 – 04.11.2022

Ałmaty, Kazachstan

AgroWorld – dzięki zacieśnieniu więzi gospodarczych Polski i Kazachstanu targi AgroWorld goszczą coraz więcej polskich przedsiębiorców, którzy z zadowoleniem wracają na nie w kolejnych latach. Nic w tym dziwnego, skoro impreza jest największym tego typu wydarzeniem w całym kraju. Strategiczne położenie miasta Ałmaty, gdzie odbywają się targi, jest swoistym wabikiem dla wystawców i odwiedzających z całej Azji. Nie od dziś bowiem wiadomo, że Ałmaty to centrum azjatyckiego handlu.

SIMA Paris

06 – 10.11.2022

Paryż, Francja

Targi SIMA w Paryżu to jedna z największych w Europie i na świecie imprez branży techniki rolniczej. Dla tych, którzy w swojej strategii rozwoju eksportu skupiają się na Europie Zachodniej, jest to punkt obowiązkowy w planie targowym. Liczby mówią same za siebie: 1800 firm-wystawców, ogromne stoiska liderów biznesu, 230 000 profesjonalnych odwiedzających, 15 sektorów branżowych. Francja jako potęga rolnicza Europy już od dawna buduje swoją pozycję na rynku – targi odbywają się od 1922 roku.

West Africa Agro / AgroTech West Africa

29.11 – 01.12.2022

Accra, Ghana

21 – 23.11.2023

Abidżan,Wybrzeże Kości Słoniowej

Afryka przyciąga coraz więcej inwestorów z Polski. Warto wiedzieć, że według raportów firm konsultingowych, stopa zwrotu jest tu najwyższa wśród krajów rozwijających się. Przemierzając Afrykę Zachodnią niemal na każdym kroku można znaleźć nisze, w których polskie firmy znajdą miejsce dla siebie. Potencjał Afryki Zachodniej docenia Niemieckie Towarzystwo Rolnicze (DLG – targi Agritechnika Hannover), które zaangażowało się w organizację imprezy – stąd do targów West Africa agro zostało dodane logo AGRO TECH.