Nigeria Agrofood

22 – 24.03.2022

Lagos, Nigeria

Nigeria, będąca siódmym pod względem liczby ludności krajem na świecie, jest obecnie określana jako rynek perspektywiczny, a władze stawiają duży nacisk na rozwój i innowacje. Warto już teraz pomyśleć o wkroczeniu do kraju, gdzie zasoby ziemi uprawnej i bogactw naturalnych, sprzyjający klimat i pozycja geopolityczna gwarantują ogromne możliwości wzrostu. Zapraszamy na te targi producentów składników spożywczych i maszyn.

InterFood Azerbaijan / Międzynarodowe Targi Przemysłu Spożywczego

18 – 20.05.2022

Baku, Azerbejdżan

InterFood Azerbaijan – co roku od 1992 stanowią centrum biznesu spożywczego w regionie Kaukazu. Targi wspiera i za każdym razem odwiedza prezydent Azerbejdżanu – Ilham Aliyev, prezentując oficjalne wsparcie rządu dla interesów międzynarodowych. Badania rynku wskazują, że Azerbejdżan jest jedną z najszybciej rozwijających się gospodarek WNP, warto więc poważnie rozważyć udział w największych targach spożywczych w tym kraju.

Interfood Astana/ Kazachskie Międzynarodowe Targi „Produkty spożywcze, Składniki żywnościowe, Opakowania i Sprzęt dla Przemysłu Spożywczego”

25 – 27.05.2022

Astana, Kazachstan

Interfood Astana – najważniejsze wydarzenie branży spożywczej w stolicy Kazachstanu. To właśnie w sektorze spożywczym odnajdujemy główne pozycje w polskim eksporcie do RK. Nie bez znaczenia jest pozycja świeżych owoców, które stanowiły aż 21,1% wszystkich produktów wyeksportowanych do Kazachstanu w I półroczu 2017 roku. Natomiast Interfood to wydarzenie o światowej renomie, które gromadzi handlowców z całego kraju.

Ethiopia Agrofood

09 – 11.06.2022

Addis Ababa, Ethiopia

Etiopia jest liderem regionalnym i jednym z głównych partnerów Polski w Afryce Wschodniej. Kraj ten bardzo szybko się rozwija, a rządowe i prywatne jednostki przemysłowe wykazują aktywne zainteresowanie technologiami produkcji spożywczej z krajów rozwiniętych, naszymi maszynami oraz sprzętem rolniczym i przerobowym. Niemcy już wprowadzają na rynek Etiopii swoje produkty.

Iran Agrofood

17 – 20.06.2022

Teheran, Iran

Iran agrofood – ponad 1200 wystawców z Iranu i z całego świata zbiera się od lat w czerwcu na tych targach. To tutaj kwitnie regionalny biznes, to tu rozwijają się i są wdrażane nowe technologie i produkty spożywcze stosowane w tej części świata. Impreza jest co roku wspierana i odwiedzana przez Ministerstwo Rolnictwa Iranu.

Hospitality Food Qatar

21 – 23.06.2022

Doha, Katar

Oferta skierowana do przedsiębiorców branży HoReCa. Zważywszy na fakt, że liczba lokalnych i zagranicznych turystów w Katarze gwałtownie wzrasta, a około 20 000 pokoi w ponad 100 budynkach hotelowych było w trakcie budowy w 2017 roku, warto poważnie rozważyć inwestycję w tym kraju. Hospitality Food Qatar to targi na najwyższym poziomie, przyciągające franczyzodawców, sieci hotelowe, producentów materiałów budowlanych i wyposażenia zarówno wnętrz hoteli, jak i przestrzeni zewnętrznej, przedsiębiorców z branży technologii HoReCa, rozwiązań EKO, sprzętu wypoczynkowego, maszyn i mebli gastronomicznych. Osobny sektor zarezerwowany jest dla producentów produktów spożywczych.

World Food Istanbul/ Międzynarodowe Targi Produktów Spożywczych oraz Technologii Obróbki Żywności

01 – 04.09.2022

Stambuł, Turcja

WorldFood Istanbul – impreza należąca do słynnej serii WorldFood od 1992 roku zdobywała uznanie tureckiej i międzynarodowej społeczności. Dziś jest to najważniejsze wydarzenie sektora spożywczego w tym regionie świata, będące pomostem pomiędzy handlowcami z Zachodu a Bliskim Wschodem, podobnie z resztą jak samo miasto, w którym odbywają się targi – stanowiący kulturową mieszankę Stambuł. Ze wsparciem Tureckiego Ministerstwa Gospodarki oraz Ministerstwa Żywności, Rolnictwa i Inwentarza Żywego, targi te stanowią doskonałą przestrzeń rozwoju międzynarodowego biznesu.

Expo Mongolia/ Międzynarodowe Wielosektorowe Targi i Konferencja

12 -14.10.2022

Ułan Bator, Mongolia

Expo Mongolia – pierwsza międzynarodowa impreza w Mongolii, która prezentuje tak szeroki zakres produktów, technologii, sprzętu i materiałów. Zakres branżowy targów obejmuje sprzęt rolniczy, górniczy, przemysłowy, medyczny, technologii spożywczych i produktów żywnościowych. Leżąca pomiędzy Rosją a Chinami Mongolia to kraj o wielkim potencjale, który wykorzystać mogą inwestorzy biorący udział w wiodących w kraju targach Expo Mongolia.

Saudi Agrofood/ Międzynarodowe Targi Produktów, Składników i Technologii Spożywczych

17 – 20.10.2022

Rijad, Arabia Saudyjska

Saudi Agrofood – Królestwo Arabii Saudyjskiej jest największym i najsilniejszym gospodarczo krajem Zatoki Perskiej. To nadzwyczaj bogate Państwo jest aktualnie również największym importerem produktów spożywczych spośród wszystkich krajów Bliskiego Wschodu – aż 80% konsumowanej w tym państwie żywności pochodzi z importu. Warto więc rozważyć rozpoczęcie współpracy oraz udział w największych i najczęściej odwiedzanych targach spożywczych w Arabii, czyli Saudi Agrofood, od 1993 roku odbywających się w stolicy – Rijadzie.

FoodExpo Qazaqstan

02 – 04.11.2022

Ałmaty, Kazachstan

Wymiana handlowa Polski i Kazachstanu kwitnie, szczególnie w grupie wyrobów rolno-spożywczych. Wejście na rynek umożliwia udział w najpopularniejszej w kraju imprezie tego sektora – FoodExpo Qazaqstan, która nieprzerwanie od 1997 ma miejsce w Ałmaty. Szeroka gama prezentowanych produktów obejmuje sektor Food&Drinks, Bakery, Ingredients, Cold Chain (przechowywanie, transport i użytkowanie produktów mrożonych) i WorldFoodTech (maszyny do przetwórstwa żywności, transport, analiza laboratoryjna). Oprócz tego, jednocześnie, w sąsiednich pawilonach odbywają się wystawy Agro World – targi rolnicze, oraz KazUpack – targi opakowań i maszyn do pakowania.

Food Industry Technology Show Korea

02 – 05.11.2022

Seul, Korea Południowa

Korea Południowa stanowi centrum stale rozwijającego się w regionie Azji i Pacyfiku przemysłu spożywczego. Doskonałym krokiem przy wejściu na rynek będzie udział w targach Food Industry Technology Show Korea – to specjalistyczna platforma dla ekspertów z branży technologii żywności, producentów maszyn, rozwiązań spożywczych, opakowaniowych, jak i samych producentów żywności.

West Africa Agrofood

29.11 – 01.12.2022

Accra, Ghana

21.11 – 23.11.2023

Abidżan,Wybrzeże Kości Słoniowej

Afryka przyciąga coraz więcej inwestorów z Polski. Warto wiedzieć, że według raportów firm konsultingowych, stopa zwrotu jest tu najwyższa wśród krajów rozwijających się. Przemierzając Afrykę Zachodnią niemal na każdym kroku można znaleźć nisze, w których polskie firmy znajdą miejsce dla siebie.

Food Africa Cairo/ Afrykańskie Międzynarodowe Targi Przemysłu Rolno-Spożywczego

05 – 07.12.2022

Kair, Egipt

Food Africa Cairo – największe targi spożywcze w Egipcie i czołówka na kontynencie afrykańskim. Według badań Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Afryka Północna to obiecujący rynek, o mocnych fundamentach dla współpracy gospodarczej. Ta opinia przekłada się na wsparcie polskich instytucji dla handlu z Egiptem, a targi Food Africa Cairo mają tutaj szczególne znaczenie. Dodatkowo przyciąga tak zwany Hosted Buyers Program – organizator sprowadza na targi około 300 największych zaopatrzeniowców z całej Afryki, aby napędzić interesy z zagranicznymi wystawcami.